Koszałkowe Wieścikoszalek

Pierwsze skrzaty pojawiły się w naszych murach w sierpniu 1983 roku. Kierownikiem żłobka została mgr Halina Karczmarczyk i pełniła tą funkcję do lipca 2004 roku. Początkowo były w żłobku 3 grupy dziecięce. Historia żłobka, ważne wydarzenia, uroczystości są zapisane w Kronice Żłobka, którą skrupulatnie prowadzimy dokumentując upływający czas.

Od 1994 roku żłobek jest bazą szkoleniową dla słuchaczek wydziału kształcenia Opiekunka Dziecięca początkowo mieszczącego się w Medycznym Studium Zawodowym Nr 2 w Lublinie przy ulicy Słowiczej 5, a od 2000 roku w Medycznym Studium Zawodowym im. prof. Stanisława Liebharta w Lublinie przy ulicy Jaczewskiego.

Jako żłobek współpracujemy z sąsiadującymi przedszkolami w Lublinie: nr 58 przy ul. Radzyńskiej  (od 1 czerwca 1989 roku) oraz 76 przy ulicy Paderewskiego 12 (od 4 kwietnia 2013 roku). Dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli odwiedzają nas chwaląc się swoimi osiągnięciami w prezentowanych przedstawieniach czy inscenizacjach. Bywało, że i nasze skrzaty korzystając z zaproszenia przedszkolaków wybierały się np. z okazji Dnia Dziecka na teatrzyk do starszych koleżanek i kolegów.

Od 1998 roku żłobek funkcjonuje jako jednostka Miejskiego Zespołu Żłobków prowadzonym przez gminę Lublin.

Możemy się poszczycić, że 1 czerwca 2000 roku w naszym żłobku zorganizowaliśmy Festiwal Piosenki Żłobkowej. Wzięły w nim udział dzieci ze wszystkich lubelskich żłobków. Wydarzenie to zauważone zostało przez lubelską prasę.

1 kwietnia 2003 roku w żłobku odbyła się konferencja „ Promocja zdrowia małego dziecka w czterech porach roku” zorganizowana we współpracy ze szkołą Medyczne Studium Zawodowe.

Od 1 sierpnia 2004 roku do końca czerwca 2018  kierowała żłobkiem mgr Dorota Bydler.

Od września 2011 roku po przystosowaniu pomieszczeń żłobka i wyposażeniu ich korzystając z funduszy programu „MALUCH” uruchomiono dodatkową grupę dziecięcą. Obecnie w żłobku jest 117 miejsc dla dzieci w 4 grupach wiekowych.

Od połowy 2012 roku w żłobku mamy 2 komputery i możliwość korzystania z internetu, a od grudnia uruchomiona została nasza strona internetowa: www.nr7.zlobki.lublin.pl

Od stycznia 2013 roku Miejski Zespół Żłobków ma swoje logo.

logo_mzz

11 marca 2015 r. po rozstrzygnięciu  konkursu „SUPER OPIEKUN 2014 r. Małe dziecko –Nasza inspiracja” tytuł  Super Opiekuna Roku 2014 otrzymała Pani Aleksandra Wrońska   pracująca w naszym żłobku.

error: Content is protected !!